…. just sellisena kõlas nooremallohvitserikursuse (NAK) kursantide vanne Kotkalennul.

Kaitseliidu kooli tasemekursuste lõpuharjutus KOTKALEND toimus 09-15.oktoobril Marjamaa vallas. Sellel suurõppusel osales rohkem kui 500 võitlejat, Eesti malevatest, ajateenijad Vahipataljonist ja ka liitlaste üksus Prantsuse armeest. Taaskord oli hea meel tõdeda, et iga aastaga on õppuste sisu ja tase paremaks muutunud.

Õppustel osalejaid ootas Varbolas välikokkade poolt kokku keevitatud maitsev kombisupp ja burks Autor: Aet Kala

Tamme malevkonna võitlejaid kahjuks sellel aastal kursantide (jaoülemad, rühmavanemad, rühmaülemad) nimekirjas ei leidunud, kuid tublid Tartu maleva kaitseliitlased olid oma taset ja teadmiseid näitamas nii omadele, kui ka vastasele lahinguväljal. Hea meel on näha, et mitmed võitlejad, kes mõned aastad tagasi olid NAK-is, sooritasid nüüd kas rühmaülema või -vanema taset. Tänavusel Kotkalennul osalejaid kimbutas vihm terve nädala, kuid pühapäevaseks lõpurivistuseks Varbola linnuses oli päike väljas.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili tänas lõpurivistusel kõiki Kotkalennul osalejaid ja õppuse korraldajaid hea soorituse eest. “Võite olla uhked kordaläinud õppuse ning oma sõjalise ettevalmistuse taseme tõstmise üle. Nüüd järgneb teil juhtidena töö juba oma allüksustes. Ka sellel õppusel näitasime , et me suudame, oskame ja tahame kasutada oma õigust kodumaad kaitsta“, ütles Kaitseliidu ülem.

Oma panuse andsid Tamme mk kaks võitlejad, kes üks oli vahekohtuülem (reedest-pühapäevani) ja teine NAK-i jaoülemate hindaja/vahekohtunik (kolmapäevast-pühapäevani).